شرکت معادن و صنایع معدنی کارند صدر جهان

زمان مطالعه:

2

سه بهره برداری و یک شروع طلایی در بهشت معادن کشور

کلنگ‌زنی کارخانه بزرگ فلوتاسیون مس- طلای شادان خوسف همزمان با هفته دهه فجر، با حضور معاون وزیر صمت، استاندار خراسان جنوبی، فرمانده سپاه انصارالرضا (ع)، مدیرعامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران، مدیرکل اقتصاد و دارایی، مدیر کل منابع طبیعی استان، فرماندار خوسف، رئیس اتاق بازرگانی استان، رئیس اتاق تعاون استان، مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی، مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره شرکت سرمایه‌گذاری خوارزمی، و جمعی از مسئولان برگزار شد و از پروژه دانش بنیان سارت (SART) و واحد تولید مواد اولیه سیانید سدیم این مجموعه بزرگ معدنی- صنعتی بهره‌برداری بعمل آمد.

استاندار خراسان جنوبی در این مراسم از کارخانه فلوتاسیون مس و طلای شادان بعنوان یکی از بزرگترین کارخانه های مس/ طلای شرق کشور یاد کرد و گفت: در دهه فجر در خراسان جنوبی ۹۱۴ پروژه با ۳۸ همت افتتاح و کلنگ‌زنی می‌شود که ۴۳ مورد آن کلنگ‌زنی و آغاز عملیات اجرایی است. قناعت از کلنگ‌زنی کارخانه فلوتاسیون مس – طلا شادان بعنوان یک اتفاق بزرگ در استان یاد کرد. وی ادامه داد: سرمایه‌گذاران و مدیران دستگاه‌های اجرایی در استان تعامل خوبی دارند و امیدواریم از طریق همین همراهی و هم‌افزایی تا دهه فجر سال ۱۴۰۴ شاهد افتتاح این کارخانه بزرگ باشیم. 

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت هم در این مراسم گفت: ۸ معدن مهم در خراسان جنوبی در حال فعالیت است که این ۸ معدن توسط بخش خصوصی و مردم فعال شده و ما فقط حمایت کننده هستیم. محمد رضا موثقی‌نیا با اشاره به کلنگ‌زنی کارخانه فلوتاسیون مس – طلا شادان خوسف گفت: تلاش می‌کنیم بخش خصوصی بیشتری را برای استان جذب کنیم. وی با تأکید بر اینکه بعد از انقلاب ۲۰ هزار میلیارد دلار در حوزه معدن و صنایع سرمایه‌گذاری شده، ادامه داد: این عدد را باید با توجه به ظرفیت عظیم معدنی افزایش دهیم. وی عنوان کرد: مقادیر هنگفتی در حوزه زیر ساخت‌های برق و جاده‌ها سرمایه‌گذاری شده اما هنوز نیازمند توجه بیشتری می باشد.

مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان معادن و صنایع معدنی کارند صدر جهان هم در مراسم کلنگ‌زنی کارخانه بزرگ فلوتاسیون مس-طلا با بیان اینکه طول دوره بهره‌برداری این پروژه ۲۰ ساله و طول دوره ساخت پروژه دو ساله خواهد بود، گفت: مقرر است بعد اتمام دوره ساخت، سالیانه ۲۰ هزار تن کنسانتره مس با محتوای ۷۰۵ کیلوگرم طلا را استحصال کنیم. 

دکتر غریب‌پور مدیر‌عامل گروه سرمایه‌گذاری خوارزمی هم در این مراسم با قدردانی از حمایت‌های تمام مسئولین و مردم استان و بویژه دکتر قناعت استاندار خراسان جنوبی، اظهار امیدواری کرد با راه‌اندازی به موقع کارخانه فلوتاسیون بیش از پیش شاهد رشد و توسعه استان خراسان جنوبی و خدمت شایسته به مردم شریف این منطقه باشیم. غریب‌پور افزود: کار خود را در حوزه اکتشاف بویژه اکتشاف در عمق بیشتر این معدن ادامه می‌دهیم و انتظار روزهای روشنی برای این معدن و منطقه وجود دارد. وی همچنین ادامه داد: طرح دانش‌بنیان سارت کار فوق‌العاده‌ای بوده که همکاران ما در این پروژه انجام داده‌اند که جا دارد به جامعه معدنی کشور تبریک بگوییم.

داود رئیسی سرمایه‌گذاری پروژه را نزدیک ۳۰/۰۰۰ میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: زمین پروژه با حمایت و همراهی مسئولین استان و پیرو تفاهم نامه استاندار محترم و مدیرعامل محترم گروه سرمایه‌گذاری خوارزمی با سرعت انجام و در حال حاضر مطالعات زیست‌محیطی و فنی-مهندسی هم در مراحل نهایی است. وی میزان اشتغال‌زایی مستقیم این پروژه را حداقل ۷۰۰ نفر عنوان کرد و بیان داشت برای تامین زیر ساخت‌هایی مثل برق در منطقه طلایی خوسف، نیاز به حمایت ویژه استان و دولت داریم و بخش خصوصی انتظار دارد که دولت در تامین زیرساخت ها بویژه برق موردنیاز در کنار سرمایه‌گذاران بوده و نسبت به انجام وظیفه حاکمیتی در تامین خط برق مورد نیار معادن طلای خونیک، ماهرآباد، گودکان، هیرد، شادان و مس قلعه‌زری با اهتمام ویژه اقدام نماید تا توسعه منطقه و استان با سرعت بیشتری انجام و همچنین موجب گسیل سرمایه گذاری در استان غنی از منابع معدنی اما کم برخوردار خراسان جنوبی شود. وی اعلام کرد و افزود: حداقل ۶۰ درصد تجهیزات کارخانه فلوتاسیون در کشور قابل ساخت و انجام است که طبعا اولویت شرکت در وهله اول بهره‌گیری از ظرفیت‌های بومی استان و کشور و به طور کلی حمایت از تولید ملی است. رئیسی از حضور، همراهی و پشتیبانی مالی- معنوی شرکت سرمایه‌گذاری خوارزمی و مدیرعامل محترم این گروه قدردانی و اظهار امیدواری کرد با ادامه حمایت‌های این شرکت، پروژه در اسرع زمان و انشالله در ایام الله دهه مبارک فجر سال ۱۴۰۴ به بهره‌برداری عملیاتی خواهد رسید.

رئیسی به بهره‌برداری از پروژه دانش‌بنیان سارت برای اولین بار در کشور و در ایام الله دهه فجر اشاره و گفت: با بومی‌سازی دانش این پروژه چند میلیون دلاری صرفا با ۱۳۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری خوشبختانه به بهره‌برداری رسیده است. رئیسی ادامه داد: این پروژه در ظرفیت اسمی سالانه حدود ۲۰۰ تن کنسانتره مس با خلوص ۵۰ درصد تولید خواهد نمود. در پروژه سارت، دانش پیچیده ی جداسازی مس از طلا که تنها در انحصار ۱۵ کارخانه ی دنیاست، به دست مهندسان طلای شادان و در یک تلاش دانش بنیان، بومی سازی شده است که از تحولات صنعتی این حوزه در کشور محسوب می شود. 

وی هم چنین به افتتاح واحد تولید مواد اولیه سیانید سدیم در این مجموعه صنعتی معدنی اشاره و عنوان کرد:۲۸۰ میلیارد ریال در این واحد سرمایه‌گذا ری شده و برای ۲۰ نفر هم شغل ایجاد شده است.

روابط عمومی شرکت معادن و صنایع معدنی کارند صدر جهان

خبر های هفته

اردیبهشت ۲۲, ۱۴۰۳

زمان خبر

نگاه بلند مجموعه کارند صدر جهان؛ تولید همراه با علم/ انعقاد تفاهم‌نامه همکاری دانشگاه صنعتی بیرجند با شرکت معادن و صنایع معدنی کارند صدر جهان

زمان مطالعه:

1

اردیبهشت ۲۲, ۱۴۰۳

زمان خبر

روز جهانی کار و کارگر، فرصتی برای قدردانی

زمان مطالعه:

1

اردیبهشت ۲۲, ۱۴۰۳

زمان خبر

فرمانده نیروی انتظامی استان در آئین بهره برداری از پاسگاه انتظامی و انبار مواد ناریه مجتمع معدنی صنعتی شادان عنوان کرد: امنیت از عوامل مهم و تاثیرگذار در تولید و اقتصاد است.

زمان مطالعه:

1

اسفند ۶, ۱۴۰۲

زمان خبر

به گزارش روابط عمومی مجتمع معدنی صنعتی شادان، در مورخ شنبه ۵ اسفندماه ۱۴۰۲ همزمان با فرارسیدن نیمه شعبان، مراسمی با حضور فرماندار شهرستان خوسف و نیروهای مهندسی و کارگری در معدن شادان برگزار شد.

زمان مطالعه:

1

بهمن ۱۶, ۱۴۰۲

زمان خبر

تلاش دانش بنیان مهندسان ایرانی، در چهارمین روز از دهه فجر، بهره برداری از سه پروژه معادن طلای شادان و آغاز ساخت یک کارخانه فرآوری طلا را ، برای مردم خراسان جنوبی، در بهشت معادن کشور به ارمغان آورد.

زمان مطالعه:

2

بهمن ۸, ۱۴۰۲

زمان خبر

حجت الاسلام فلسفی در این مراسم ضمن قدردانی از نیروهای مهندسی و کارگری که در جبهه اقتصادی در تلاش هستند افزود؛ .....

زمان مطالعه:

2