شرکت معادن و صنایع معدنی کارند صدر جهان

زمان مطالعه:

۳

گفتگوی اختصاصی با معاون مالی و توسعه منابع شرکت خوارزمی

معاون مالی و توسعه منابع شرکت خوارزمی و مدیرعامل شرکت توسعه مدیریت سرمایه خوارزمی آقای علی اکبر مصطفی پور در گفتگو با روابط عمومی در خصوص عملکرد سال گذشته و برنامه های آتی شرکت توسعه مدیریت سرمایه خوارزمی توضیحاتی ارائه نمودند.

• لطفا تاریخچه ای از شرکت توسعه مدیریت سرمایه خوارزمی، فعالیت های اصلی و سهامداران آن ارائه نمائید.

– شرکت توسعه مدیریت سرمایه خوارزمی در سال ۱۳۷۶ با نام شرکت رایان در اداره ثبت شرکتها و موسسات غیر تجاری تهران ثبت و در سال ۱۳۸۸ به نام شرکت توسعه مدیریت سرمایه خوارزمی تغییر نام یافت.

موضوع اصلی فعالیت شرکت مطابق ماده ۲ اساسنامه،سرمایه گذاری و مشارکت در سهام سایر شرکتها، اداره، ایجاد، خرید، توسعه، فروش و واگذاری انواع کارخانجات و واحدهای تولیدی و ارائه و انجام انواع خدمات مشاوره ای در مدیریت سرمایه گذاری اشخاص حقوقی و حقیقی می باشد.

آقای مصطفی پور یادآور شد که شرکت جزو واحدهای فرعی شرکت سرمایه گذاری خوارزمی (سهامی عام) با مالکیت ۵۱ درصد سهام بوده و موسسه توسعه همیاری سپهر نیز با ۴۹ درصد مالکیت، سهامدار عمده بعدی بوده و در تاریخ پایان سال مالی ۱۴۰۲ سرمایه شرکت به مبلغ ۳،۰۴۳ میلیارد ریال است.

• با توجه به موضوع فعالیت شرکت، لطفا سرمایه گذاریهای صورت گرفته در شرکتهای فرعی، وابسته و …. را نام ببرید.

– شرکتهای امید آیندگان سپهر و گسترش اندیشه هگمتان دو شرکت فرعی با صد در صد مالکیت می باشند. در حال حاضر شرکت مالک ۴۵ درصد شرکت سرمایه گذاری ساختمانی خوارزمی، ۴۰ درصد شرکت توسعه معادن صدر جهان و مالک ۴۰ درصد شرکت معادن و صنایع معدنی کارند صدر جهان بوده که شرکتهای مزبور جزء شرکتهای فرعی شرکت سرمایه گذاری خوارزمی و به عنوان شرکت وابسته در شرکت توسعه مدیریت سرمایه خوارزمی می باشند.

• جناب آقای مصطفی پور لطفاً در خصوص پرتفوی بورسی غیر مدیریتی شرکت اظهار نظر فرمائید:

– شرکت دارای پرتفوی بورسی و فرابورسی در صنایع با P به Eمناسب و پر بازده به ارزش روز 7،۸۰۰،۰۰۰ میلیون ریال بوده که با تکیه بر نیروی انسانی متخصص و برگزاری جلسات و رصد فرصت ها و با در نظر گرفتن ریسک و بازدهی ، همواره در حال بروزنمایی پرتفوی مزبور با رویکرد افزایش منافع سهامداران می باشد.

• آقای دکتر مصطفی پور با توجه به پایان سال مالی شرکت در صورت امکان گزارشی از عملکرد شرکت در سال گذشته ارائه نمائید:

– با توجه به اصلاح پرتفوی در سال مالی منتهی به ۲۹ اسفند ۱۴۰۲ درآمد عملیاتی شرکت مبلغ ۹،۳۸۲،۰۹۷ میلیون ریال نسبت به سال مالی گذشته ۸۳۲ درصد رشد داشته است و سود خالص عملکرد شرکت به مبلغ ۹،۳۸۵،۷۰۱ میلیون ریال، ۹۲ درصد نسبت به سود خالص پیش بینی شده برای سال مزبور به مبلغ ۴،۹۰۰،۰۰۰ میلیون ریال افزایش داشته است که در نهایت این عملکرد منجر به افزایش سود سهامداران شرکت خوارزمی (وخارزم) و سهامداران موسسه توسعه همیاری سپهر خواهد شد.

• از مدیرعامل شرکت، تقاضا می شود اهداف و برنامه ها در سال جاری را نیز اعلام نماید.

– با توجه به دو موضوع اصلی فعالیت شرکت توسعه مدیریت که ابتدا سهامداری در برخی از شرکتهای فرعی شرکت سرمایه گذاری خوارزمی و سپس سرمایه گذاری در شرکتهای بورسی و فرابورسی در قالب خرید سهام غیر مدیریتی و ایجاد پرتفوی بوده ملاحظه می فرمائید که هر دو موضوع در گروه خوارزمی در حال انجام بوده و به نوعی شرکت توسعه مدیریت سرمایه خوارزمی موازی با سایر شرکتهای گروهخوارزمی اقدام می نماید. 

لذا براساس سیاست ابلاغ شده و هماهنگی با سهامداران مقرر گردید در مرحله اول سهام شرکتهای توسعه معادن صدر جهان (۴۰درصد) معادن و صنایع معدنی کارند صدر جهان (۴۰درصد) به نسبت سهامداری به شرکت خوارزمی و موسسه همیاری سپهر منتقل و در مرحله بعد پرتفوی موجود نیز به همان نسبت به سهامداران منتقل و از محل سود سهام پرداختنی مصوب در مجمع عمومی عادی پیش رو تهاتر گردد.

• جناب آقای مصطفی پور هدف از این تصمیم چیست؟

– ببینید رسالت همه ما در گروه خوارزمی به عنوان نمایندگان سهامداران پس از کاهش هزینه ها، خلق ارزش و افزایش ثروت سهامداران است براساس بررسی های صورت گرفته،هیات مدیره محترم خوارزمی به این نتیجه رسید که در راستای کاهش هزینه های عملیاتی گروه و تمرکز فعالیت در شرکتها و بالتبع افزایش منافع سهامداران به شرحی که عرض گردید اقدام گردد.

روابط عمومی شرکت معادن و صنایع معدنی کارند صدر جهان

خبر های هفته

تیر ۱۱, ۱۴۰۳

زمان خبر

مجتمع معدنی صنعتی شادان،واحد برترکشوری در گروه بهره برداری معادن

زمان مطالعه:

1

خرداد ۲۶, ۱۴۰۳

زمان خبر

در بازدید دادستان محترم مرکز خراسان جنوبی از معدن ‎شادان عنوان شد؛ زحمات و تلاش های سرمایه گذاران و بهره برداران در دل کویر قابل تحسین است.

زمان مطالعه:

1

خرداد ۷, ۱۴۰۳

زمان خبر

معاون مالی و توسعه منابع شرکت خوارزمی و مدیرعامل شرکت توسعه مدیریت سرمایه خوارزمی آقای علی اکبر مصطفی پور در گفتگو با روابط عمومی در خصوص عملکرد سال گذشته و برنامه های آتی شرکت توسعه مدیریت سرمایه خوارزمی توضیحاتی ارائه نمودند.

زمان مطالعه:

۳

اردیبهشت ۲۲, ۱۴۰۳

زمان خبر

نگاه بلند مجموعه کارند صدر جهان؛ تولید همراه با علم/ انعقاد تفاهم‌نامه همکاری دانشگاه صنعتی بیرجند با شرکت معادن و صنایع معدنی کارند صدر جهان

زمان مطالعه:

1

اردیبهشت ۲۲, ۱۴۰۳

زمان خبر

روز جهانی کار و کارگر، فرصتی برای قدردانی

زمان مطالعه:

1

اردیبهشت ۲۲, ۱۴۰۳

زمان خبر

فرمانده نیروی انتظامی استان در آئین بهره برداری از پاسگاه انتظامی و انبار مواد ناریه مجتمع معدنی صنعتی شادان عنوان کرد: امنیت از عوامل مهم و تاثیرگذار در تولید و اقتصاد است.

زمان مطالعه:

1

اسفند ۶, ۱۴۰۲

زمان خبر

به گزارش روابط عمومی مجتمع معدنی صنعتی شادان، در مورخ شنبه ۵ اسفندماه ۱۴۰۲ همزمان با فرارسیدن نیمه شعبان، مراسمی با حضور فرماندار شهرستان خوسف و نیروهای مهندسی و کارگری در معدن شادان برگزار شد.

زمان مطالعه:

1